Ohlédnutí za seminářem „Řídím firmu na základě dat, ne domněnek“

28. 1. 2015 | Ing. Vladimír Vokroj

Jestli čekáte, že to bude stejná legrace jako když spouštěli pánové Čtvrtníček a Lábus svazový web, tak Vás asi zklamu, zajímavé to ale rozhodně bylo. Určitě se dostáváte do podobných situací. Spolupracujete s firmami, partnery, se kterými je Vám dobře, máte na svět kolem Vás podobný pohled a chtěli byste se o něj podělit s ostatními. Nám se to stalo. Společně s kolegy ze společnosti NašeÚkoly.CZ s.r.o se prakticky na každé schůzce bavíme o tom, že stále dokola řešíme s klienty stejný problém – prostou realitu podnikání v souvislostech doby. Tak jsme se rozhodli podělit se o část našeho know-how z této oblasti s okolním světem. A tak se stalo, že 12.prosince 2014 se v prostorách Microsoftu na Vyskočilově v Praze udál seminář na téma „Řídím firmu na základě dat, ne domněnek“.

O semináři jsme dali vědět světu prostřednictvím on-line médií a počet registrovaných zájemců byl nad očekávání vysoký. Bohužel se ukázalo, že 12.prosinec má své stigma, a tak byla konečná účast skromnější. Dorazili ale hlavně ti, kteří chtěli svůj a náš čas efektivně vytěžit. Na prezentaci a diskusi nám kolegové z Microsoftu, který nám poskytl prostory a zajistil malé občerstvení (mimochodem výborné) vyčlenili cca pět hodin. Využili jsme je beze zbytku. Po kávě a krátkém zahájení Davida Podholy z NašeÚkoly.CZ se slova ujal René Klčo z Microsoftu na téma Office 365 a přiznávám, že i pro mě jablíčkáře, to byl bezva výlet do světa cloudu s Windows. Miriam Vránovou, našeho hosta, jsem měl příležitost vidět v akci poprvé a škoda jejího časového presu. Mapování kompetencí a kariérní kotvy jsou bezvadné téma na delší povídání.

Pak přišla chvíle pro mou maličkost. Strávili jsme hodinku nad tématem řízení v souvislostech a hledání souvislostí obecně. Myslím, že jsme jich našli spoustu. Vojta Lambert pak publikum i ostatní kolegy zaujal prezentací o online komunikaci, trochu jinak. Úspěch měl přímo na místě. To, že bude osloven s nabídkou spolupráce přímo na semináři nečekal. Vše završil David Podhola povídáním o smysluplnosti systémové podpory při hledání a řízení souvislostí. Byl jsem tam a mohu říci, že se nenudil nikdo, ani prezentátoři, ani publikum. Nešlo v podstatě o produktové prezentace, ale o prezentace pohledu na svět – cloud, všechny nové souvislosti spojené s online světem, ale i staré pravdy spojené s realitou businessu i běžného života.

Diskuse, která probíhala již v průběhu semináře a ještě hodinku po něm, byla zajímavá a především k věci. Všem šlo o jedno, něco se dozvědět, něco nasdílet a předat. To platí opravdu pro všechny zúčastněné, prezentátory i publikum. Ale proč to vlastně píšu? Samozřejmě, chci se pochlubit povedenou akcí, pochválit se. Ano, náš společný nápad měl smysl. Ale především Vám chci říci, že to zopakujeme. Rádi se potkáme i s těmi, kterým to napoprvé nevyšlo, i s těmi, které jsme potkali. Výsledek je to pro nás závazek, abychom naše sdílení posunuli o kousek dál.

Pokud vše vyjde podle našich představ, pak se na počátku března uvidíme. Už se na to moc těším.